Deathly Hallows
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deathly Hallows

Sitemiz Daha yeni Açıldı Arkadaşlar

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Müzik Bir Yaşamdır.

YazarMesaj
Admin
Gryffindor
Admin

Müzik Bir Yaşamdır. Empty
MesajKonu: Müzik Bir Yaşamdır.   Müzik Bir Yaşamdır. Icon_minitimeSalı Ağus. 27, 2013 2:30 am

Müzik Bir Yaşamdır. Tumblr_mevskvlFgL1s0o34po1_500

Merhaba arkadaşlar bu yazımda biraz müzikten bahsedeceğim. Öncelikle yazıma müzik nedir diyerek başlamak istiyorum. Müzik en genel tanımı ile sesin biçim ve anlamlı titreşimler kazanmış hâlidir. Başka bir deyiş ile de müzik, sesin ve sessizliğin belirli bir zaman aralığında ifade edildiği sanatsal bir formdur. Bu sadece sözlükteki karşılığıdır. Bana sorarsanız müzik bir erkeğin kız arkadaşı, bir kızın erkek arkadaşıdır. Müzik duygudur. Çoğu insanın veremediği huzuru verir müzik. 

Günümüzde pek çok müzik tarzında bir çok müzisyen var. Örnek verilmesi gerekirse ; Black Metal de Gorgoroth, Dubstep de Skrillex ve benzeri bir çok müzisyen. Ama asıl soru şu olmalıdır ; Herkes gerçekten müzisyen midir? Bunun cevabı çoğu insana göre aynıdır : " Hayır tabiki." 

Geçen gün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum size... Bir gün oturmuş bir kaç kız arkadaşımla müzik tartışması yaparken bir arkadaşım söz aldı ve konuşmaya başladı ; " Ya One Direction kadar iyi bir grup varmı ya. Beatles diye bir grup var onlar bile One Direction'un çakması. " Şaşırmıştım. Tamam çok iyi bir grup olabilir ama çakma dediği gruba bakarmısınız? BEATLES! Eve gidince bu grup hakkında biraz araştırma yaptım ve gördüğüm manzaralar pek de iyi değildi. Türkiye'de büyük bir hayran kitlesine sahip bir grup ama fanlarının %99 u kız ve 8-14 yaş arasında. Biraz fan sitelerine baktığımda ise sayfalar çok can sıkıcıydı. 

Bu yazımda One Direction'u ve ya fanlarını kötülemiyorum... Neyse efendim farklı bir müzisyeni ele alalım. Hatta biraz eskilerden olsun. Belkide hepimizin kafasından aynı isim geçti. " Zeki Müren" 

Zeki Müren Türk Sanat Müziğinin en güçlü ve Türkiye'nin belkide şu ana kadar gördüğü en iyi müzisyendir. Kendine has duruşu, tarzı ve sesiyle milyonları büyülemiş ve efsane olmuştur. 

Doğumundan ölümüne kadar 600'ün üstünde plak ve kaset dolduran "Sanat Güneşi" 1991 yılında "Devlet Sanatçısı" seçildi. Eğer bana Zeki Müren'i tek kelimeyle anlat derseniz " Herşey " derdim. 

Neyse efendim bu yazımın sonunu da Zeki Müren'den bir alıntı yapmak istiyorum. 

Müzik Bir Yaşamdır. Tumblr_m6bqao9Uye1r6j7c9o1_500
https://deathly-hallows.yetkin-forum.com

Müzik Bir Yaşamdır.
1 sayfadaki 1 sayfası